Бібліотека імені
Iвана Григоровича-Барського
для дітей

Місія та історія
вулиця Межигірська, 1931 рік
Історія нашої дитячої бібліотеки бере початок з 1950 року. Спершу вона знаходилась в природному живописному місці Подільського району — Пущі-Водиці, де активно співпрацювала з таборами та школами.

З часу заснування залучення місцевих жителів стала однією з важливих ініціатив для нашої команди, яка займалася створенням дослідницьких гуртків, організацією літературних зустрічей та мобільних пунктів видачі книг.

У 1982 році бібліотека отримує нове приміщення в історичній частині Подолу, де працює й донині. Продовжуючи нашу місію ми дбаємо про інтелектуальне дозвілля наших юних читачів та їхніх батьків. Зручне розташування бібліотеки, один з найстаріших фондів, що постійно поповнюється новими виданнями, та низка освітньо-культурних заходів дають можливість створювати сучасний формат роботи з читачем та залишатися привабливими для локальної спільноти.
Персоналії
У вересні 1965 року бібліотека отримала ім'я Валі Котика — юного партизана-розвідника, наймолодшого Героя Радянського Союзу, який загинув 13 лютого 1944 року у віці 14-ти років в бою за визволення м. Ізяслава Хмельницької області.

У 2017 році бібліотека отримала ім'я на честь Івана Григоровича-Барського, однієї з центральних постатей для архітектури українського бароко. Його творчість багато в чому вплинула на створення нового архітектурного образу Подолу. Фонтан Самсон, Покровська та Набережно-Микільська церкви авторства Григоровича-Барського й дотепер лишаються знаковими будівлями, створюючи культурно-архітектурний код міста.
Публічна програма
Колектив бібліотеки відкритий до співпраці та проведення культурно-освітніх заходів. Наразі діє освітня програма для дітей, яка базується на методиках "навчання через гру" (едютеймент). Перелік програм:
Тетяна Ковальчук-Скороход,
викладачка та дослідниця
Тренер: Галина Ткачук, письменниця
Контакти
Директор Бабіна Людмила Іванівна

вул. Межигірська, 25, Київ 04071
Їхати: метро до зупинки «Контрактова площа»
Трамваями № № 11, 12, 19 до зупинки «Вулиця Щекавицька».

тел.: 482-50-85
e-mail: ValyaKotyk1950@bigmir.net


Бібліотека працює з 10–00 до 18-00
Вихідний день – неділя,
в літній період – субота, неділя.
Останній день місяця – санітарний